בית הספר הקהילתי חט"ב א' ע"ש רוגוזין

כיתות כתו"ם

כיתת כתו"ם 

תכנית מחשב כתו"ם משלבת מחשבים ניידים בתהליכי הוראה ולמידה בכיתה ובבית תוך כדי יצירת סביבת לימוד מתקדמת התורמת לשיפור האווירה הלימודית הכיתתית והבית ספרית. בסביבה לימודית זו המחשב הנייד זמין לכול תלמיד/ה לצורך לימוד ושימוש ולכול מורה כאמצעי עזר מתקדם להוראה, הכוונה, הדרכה, יעוץ והנחייה.

תכנית מחשב כתו"ם מתבססת על חזונו של פרופ' חיים הררי, יו"ר מכון דוידסון לחינוך מדעי שהינו הזרוע החינוכית של מכון וייצמן – מחשב נייד בילקוטו של כל תלמיד ומורה. "כל חייל נושא בתרמילו את שרביט המרשל, כל תלמיד נושא בילקוטו את מחשב המחר."
החברה המודרנית נתונה בתהליכי שינוי מתמיד וחשופה למציאות דינאמית וקצבית. לא בכדי הוטבעו מטבעות לשון של "חברה עתירת ידע", "מהפכת המידע", "אוטוסטראדת המידע". אנו נמצאים בעיצומה של מהפכת המידע. המחשב, זה מכבר הפך לעובדה קיימת
.

כל המחשבים בכיתה מקושרים לרשת האינטרנט על ידי חיבור אלחוטי. בכיתות הותקנו נקודות חשמל, מקרנים נתב ליצירת תקשורת אלחוט כיתתית. התלמידים לומדים באמצעות המחשב, מבצעים מטלות הנמצאות על שרת הקבצים או האתר הבית ספרי ושולחים למורה ולעמיתים למשוב. הכנת השיעורים גם היא מתבצעת באמצעות המחשב הנייד כאשר התוצרים מועברים לשרת קבצים – פורטפוליו כיתתי. במקביל המורים משלבים בהוראה חומרים מתוקשבים לפי שיקוליהם.

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות