בית הספר הקהילתי חט"ב א' ע"ש רוגוזין

כיתות יחודיות

כיתות יחודיות

כיתת מופת

מופ"ת-מתמטיקה פיזיקה ותרבות קהילתית. כיתת מופת מקדמת מצוינות לימודית וחברתית תוך חתירה לפיתוח מתמיד של קהילה ישראלית ערכית. ומעודדת תלמידים בעלי זיקה למתמטיקה ופיזיקה להגיע למצוינות.

כיתת כתו"ם

תכנית מחשב כתו"ם משלבת מחשבים ניידים בתהליכי הוראה ולמידה בכיתה ובבית תוך כדי יצירת סביבת לימוד מתקדמת התורמת לשיפור האווירה הלימודית הכיתתית והבית ספרית. בסביבה לימודית זו המחשב הנייד זמין לכול תלמיד/ה לצורך לימוד ושימוש ולכול מורה כאמצעי עזר מתקדם להוראה, הכוונה, הדרכה, יעוץ והנחייה.

תכנית מחשב כתו"ם מתבססת על חזונו של פרופ' חיים הררי, יו"ר מכון דוידסון לחינוך מדעי שהינו הזרוע החינוכית של מכון וייצמן – מחשב נייד בילקוטו של כל תלמיד ומורה. "כל חייל נושא בתרמילו את שרביט המרשל, כל תלמיד נושא בילקוטו את מחשב המחר."
החברה המודרנית נתונה בתהליכי שינוי מתמיד וחשופה למציאות דינאמית וקצבית. לא בכדי הוטבעו מטבעות לשון של "חברה עתירת ידע", "מהפכת המידע", "אוטוסטראדת המידע". אנו נמצאים בעיצומה של מהפכת המידע. המחשב, זה מכבר הפך לעובדה קיימת.

כל המחשבים בכיתה מקושרים לרשת האינטרנט על ידי חיבור אלחוטי. בכיתות הותקנו נקודות חשמל, מקרנים נתב ליצירת תקשורת אלחוט כיתתית. התלמידים לומדים באמצעות המחשב, מבצעים מטלות הנמצאות על שרת הקבצים או האתר הבית ספרי ושולחים למורה ולעמיתים למשוב. הכנת השיעורים גם היא מתבצעת באמצעות המחשב הנייד כאשר התוצרים מועברים לשרת קבצים – פורטפוליו כיתתי. במקביל המורים משלבים בהוראה חומרים מתוקשבים לפי שיקוליהם.

כיתת אומנויות

כיתת אומנויות מיועדת לתלמידים כישרוניים בתחומי האמנויות המגוונים-תיאטרון, מחול ואומנות פלסטית. הלימוד מכוון בעיקרו לפיתוח הביטוי האמנותי של הלומד. התלמידים ילמדו טכניקות אמנותיות שונות, יכירו יצירות בתחומי האמנות השונים ויביעו כישוריהם היצירתיים בתחומים אלה. התלמידים ילמדו את תולדות התיאטרון, יכירו מחזות, יצפו בהצגות וילמדו על העשייה האמנותית במפגש עם אמנים ויוצרים.

כיתת ספורט

כיתת ספורט מיועדת לתלמידים בעלי יכולת ספורטיבית גבוהה.

התלמידים מתמחים בכדורעף. במהלך הלימודים מתגבשת נבחרת כדורעף, תוך טיפוח מיומנויות הכדורעף, שיפור הקורדינציה והכושר הגופני. התלמידים מפתחים את האחריות האישית, עובדים בשיתוף פעולה ומשתתפים בתחרויות איזוריות.

כיתת תל"ם – תנופה לבגרות מלאה

כיתת תל"ם פועלת לקידום ההישגים, תוך צימצום פערים לימודיים במטרה להוביל את התלמיד למסלול בגרות מלאה. התוכנית מזמנת חוויות הצלחה לתלמידים, מדרבנת, מעודדת, מקדמת ומונעת נשירה.

ff97e6ef-f60d-47c1-90e2-b408e18a8e65
6f7c4f55-904d-4410-9d8b-5fd59cf7d45f
f_521039_3042017195944906185
61b2f0e1-f7b3-4d3d-b99b-d31df8804101
הגדרות כלליות כניסה למערכת